Till sidans huvudinnehåll
Vi har för närvarande ett IT-problem som gör att det inte går att beställa vissa artiklar. Vi arbetar med att lösa problemet. Om du inte kan beställa en artikel kan du om möjligt välja en annan. Du kan också kontakta oss på sälj fram till klockan 23:00. Tyvärr kan det vara långa svarstider, men vi svarar så fort vi kan. Det kan eventuellt bli förseningar av morgondagens leveranser, information hittar du här. Kundtjänst öppnar klockan 07.00 i morgon och hjälper dig gärna om du har frågor.
Martin & Servera logotyp
Logga in

Martin & Serveras års- och hållbarhetsberättelse

Martin & Serveras års- och hållbarhetsberättelse
I Martin & Servera-gruppens års- och hållbarhetsberättelse hittar du information om stora affärshändelser och om vårt hållbarhetsarbete - vad vi har åstadkommit och hur vi fortsätter framåt.

Året som gått

Träffa några av våra kollegor som berättar om de initiativ vi arbetat med under året och de mål vi nått.

Läs mer om vårt hållbarhetsarbete

Vårt hållbarhetsarbete

Hållbarhet

Vårt hållbarhetsarbete

För att kunna vara restaurangens bästa partner behöver vi agera som ledare inom hållbarhet och göra det enkelt för dig att göra hållbara val. I praktiken betyder det att du automatiskt är en del av allt det arbete som Martin & Servera gör för en mer hållbar framtid. Om du önskar kan du välja att ta ytterligare steg i hållbar riktning, genom att till exempel välja mer klimatsmarta produkter, mer växtbaserat eller dra ner på antalet leveranser per vecka.