Din order- & leveranskalender
= vald leveransdag
= tillgänglig leveransdag
= beställning lagd
Välj datum för inventering/prisberäkning

background

Kontaktpersoner på sortiment och inköp

Här hittar du som är leverantör till Martin & Servera kontaktuppgifter till chefer och koordinatorer på Sortiment & Inköp.
Vi har idag över 1400 leverantörer till Martin & Servera. Är du också intresserad att bli leverantör till oss? Då har vi samlat information för dig som du kan ta del av här.

Övergripande

Niclas God – Inköpsdirektör
Telefon 08-672 84 64
E-post niclas.god@martinservera.se

Mathias Brinck – Senior affärschef EMV/import
Telefon 08-672 84 66
E-post mathias.brinck@martinservera.se

Affärsområde färskvaror

Joakim Sköld Östling – Affärsområdeschef
Telefon 08-672 84 60
E-post Joakim.SkoldOstling@martinservera.se

Anna Broström – Inköpskoordinator
Ost, mejeri, fisk och skaldjur
Telefon 08-722 25 61
E-post anna.brostrom@martinservera.se

Petra Snabb – Inköpskoordinator
Kött, chark och fågel
Telefon 08-722 28 18
E-post petra.snabb@martinservera.se

Jim Wadhagen – Sortiment- och inköpschef
Chark
E-post jim.wadhagen@martinservera.se

Björn Nilsson – Sortiment- och inköpschef
Kött
E-post bjorn.nilsson@martinservera.se

Markus Pettersson – Sortiment- och inköpschef
Fisk och skaldjur

E-post: markus.pettersson@martinservera.se

Caroline Westerholm – Sortiment- och inköpschef
Ost och mejeri

E-post caroline.westerholm@martinservera.se

Per Idlund – Sortiment- och inköpschef
Regionala produkter och fågel

E-post per.idlund@martinservera.se

Affärsområde frukt och grönt

Nicklas Schöön – Affärsområdeschef
Telefon 035-18 30 67
E-post nicklas.schoon@martinservera.se

Roger Persson – Affärssupport
Telefon 035-18 31 11
E-post roger.persson@martinservera.se

Affärsområde kolonial, dryck och fryst

Pia Hedström Affärsområdeschef
Telefon 08-672 86 01
E-post pia.hedstrom@martinservera.se

Ola Eklöf – Inköpskoordinator
Telefon 08-672 86 06
E-post ola.eklof@martinservera.se

Daniel Saadat – Inköpskoordinator
Telefon
08-672 84 71
E-post daniel.saadat@martinservera.se 
Emmie Bolmstedt – Inköpskoordinator
Telefon
 08-672 84 38
E-post emmie.bolmstedt@martinservera.se

Mattias Hermansson – Sortiment- och inköpschef
Telefon 
08-722 25 32
Pasta, nudlar, färdigmat, choklad, godis, glass, glasstillbehör, öl och vegetariskt.
E-post Mattias.Hermansson@martinservera.se

Niklas Starå Sortiment- och inköpschef 
Telefon 08-672 84 49
Grönsaker, frukt, pytt, potatisprodukter, sylt/marmelad, buljong/fond, måltidsdryck, saft, utländska kök, ris, frukt, bär, svamp, kräm, oliver och olivolja.
E-post niklas.stara@martinservera.se

Jessica Widerberg – Sortiment- och inköpschef 
Telefon 
08-672 84 51
Bageriprodukter, matmjöl, kaffebröd, kakor, bakverk, desserter, gryn/flingor, pajskal, ströbröd, mandelmassa och mixer.

E-post jessica.widerberg@martinservera.se

Karolina Äletoft – Sortiment- och inköpschef
Telefon 08-672 84 35
Olja, ägg, barnmat, majonnäs, smaksättning, ketchup, senap, soja, ättika, vinäger, sötning, dressingar, sallader och nötter.

E-post karolina.aletoft@martinservera.se 

Ann-Kristin Lundahl – Sortiment- och inköpschef
Vin, starkvin, färdigmat, specialmat och vegan- vegetariska proteiner.
Telefon 08-672 86 22
E-post anki.lundahl@martinservera.se

Robert Margolis – Sortiment- och inköpschef
Spritdrycker, pasta, nudlar, kaffe, te, glass, glasstillbehör, snacks och nötter.
Telefon 08- 672 84 29
E-post robert.margolis@martinservera.se

Affärsområde restaurangutrustning ocn non food

Magnus Åberg – Affärsområdeschef
Telefon 08-672 84 03
E-post magnus.aberg@martinservera.se

Sebastian Olsson – Kontorschef Shanghai
Telefon 08-672 84 28
E-post sebastian.olsson@martinservera.se

Andrea Rönnblom – Inköpskoordinator
Restaurangutrustning

Telefon 08-722 27 04
E-post andrea.ronnblom@martinservera.se

Alexandra Gullbrand – Inköpskoordinator
Non food

Telefon 08-722 25 31
E-post alexandra.gullbrand@martinservera.se

Jennie Stensson – Sortiment- och Inköpschef
Non food EMV/import

E-post jennie.stensson@martinservera.se

Karin Montell – Sortiment- och inköpschef
Non food Kem, märkesvara
E-post 
karin.montell@martinservera.se
Louise Engström –
 Sortiment- och Inköpschef
Restaurangutrustning Det dukade bordet (glas, porslin och bestick)

E-post louise.engstrom@martinservera.se

Jens Draböl – Sortiment- och inköpschef

Restaurangutrustning Maskiner, Utensilier
E-post jens.drabol@martinservera.se

Mattias Wik – Sortiment- och inköpschef
Restaurangutrustning
 Utensilier
E-post mattias.wik@martinservera.se 

Hållbar utveckling och Kvalitet, Sortiment & Inköp, Martin & Servera Restauranghandel

Britta Ekman - Hållbarhets- och kvalitetschef Sortiment & Inköp
Telefonnummer 08-672 86 27
E-post

Cecilia Hetling - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig nonfood
Telefonnummer 08-672 86 33
E-post

Nadja Pilpilidou - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 08-672 86 34
E-post

Karin Billinger - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 08-672 84 37
E-post

Katarina Ljung - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 08- 672 86 49
E-post

Om oss

Visselblåsartjänst

Vi har en visselblåsartjänst som ger alla medarbetare inom Martin & Servera-koncernen en möjlighet att rapportera en misstanke om ett allvarligt missförhållande. Vår visselblåsartjänst är ett varningssystem för att minska risker. Vi öppnar nu upp den så att även våra kunder, leverantörer och andra samarbetspartners kan använda den.
Läs mer

Vänta kvar, din sida laddas.

Loader