Din order- & leveranskalender
= vald leveransdag
= tillgänglig leveransdag
= beställning lagd
Välj datum för inventering/prisberäkning

background

Kontaktpersoner på sortiment och inköp

Här hittar du som är leverantör till Martin & Servera kontaktuppgifter till chefer och koordinatorer på Sortiment & Inköp.
Vi har idag över 1400 leverantörer till Martin & Servera. Är du också intresserad att bli leverantör till oss? Då har vi samlat information för dig som du kan ta del av här.

Övergripande

Niclas God – Inköpsdirektör
Telefon 08-672 84 64
E-post niclas.god@martinservera.se


Mathias Brinck – Senior affärschef EMV/import

Telefon 08-672 84 66
E-post mathias.brinck@martinservera.se

Affärsområde färskvaror

Joakim Sköld Östling – Affärsområdeschef
Telefon 08-672 84 60
E-post Joakim.SkoldOstling@martinservera.se


Anna Broström – Inköpskoordinator
Ost, mejeri, fisk och skaldjur
Telefon 08-722 25 61
E-post anna.brostrom@martinservera.se


Petra Snabb – Inköpskoordinator
Kött, chark och fågel
Telefon 08-722 28 18
E-post petra.snabb@martinservera.se


Joacim Eriksson – Sortiment- och inköpschef
Chark, dressingar, färsk färdigmat, såser och sallader 
E-post joacim.eriksson@martinservera.se


Björn Nilsson – Sortiment- och inköpschef

Kött
E-post bjorn.nilsson@martinservera.se


Hampus Fäldt – S
ortiment- och inköpschef
Ost och mejeri

E-post hampus.faldt@martinservera.se


Per Idlund –
Sortiment- och inköpschef
Regionala produkter och fågel, ägg
E-post Per.Idlund@martinservera.se

Robert Cedergren - Sortiment- och inköpschef

Fisk och skaldjur
E-post robert.cedergren@martinservera.se

Affärsområde frukt och grönt

Nicklas Schöön – Affärsområdeschef
Telefon 035-18 30 67
E-post nicklas.schoon@martinservera.se


Roger Persson – Affärssupport

Telefon 035-18 31 11
E-post roger.persson@martinservera.se

Affärsområde torrvaror, fryst och dryck

Niclas God Affärsområdeschef
Telefon 08-672 84 64
E-post niclas.god@martinservera.se


Ola Eklöf – Inköpskoordinator

Telefon 08-672 86 06
E-post ola.eklof@martinservera.se 

Maarit Mäkinen – Inköpskoordinator
Telefon 070-214 21 50
E-post Maarit.Makinen@martinservera.se


Mattias Hermansson – Sortiment- och inköpschef
Telefon 
08-722 25 32
Alkoholfria drycker, spritdrycker, öl, blanddrycker med spritbas, juice, saft, måltidsdryck och konfektyr.
E-post Mattias.Hermansson@martinservera.se


Niklas Starå
Sortiment- och inköpschef 
Telefon 08-672 84 49
Grönsaker, frukt, potatisprodukter, sylt/marmelad, buljong/fond, utländska kök, ris, frukt, bär, svamp, kräm, oliver och olivolja.
E-post niklas.stara@martinservera.se  


Jessica Widerberg – Sortiment- och inköpschef (Föräldraledig)
Telefon 
08-672 84 51
Vegetariska produkter, matbröd, kaffebröd, kakor, bakverk, ströbröd, desserter och pajskal.

E-post jessica.widerberg@martinservera.se 

Andreas Eriksson – Vikarierande Sortiment- och inköpschef
Telefon 
08-672 84 51
Vegetariska produkter, matbröd, kaffebröd, kakor, bakverk, ströbröd, desserter och pajskal.

E-post andreas.eriksson@martinservera.se 


Felicia Blomström – Sortiment- och inköpschef

Telefon 08-672 84 95
Kaffe, te, bageriprodukter, mjöl, mandelmassa, mixer, pasta, nudlar, glass och glasstillbehör.
E-post felicia.blomstrom@martinservera.se


Ann-Kristin Lundahl – Sortiment- och inköpschef
Vin, färdigmat fryst, potatisprodukter inom färdigmatskategorin såsom pytter, potatisbullar, gratänger m.m. och fingerfood.
Telefon 08-672 86 22
E-post anki.lundahl@martinservera.se


Karolina Äletoft – Sortiment- och inköpschef

Olja, smaksättning, majonnäs, ketchup, senap, soja, ättika, vinäger, sötning, nötter, linser, bönor, matkorn, frukostcerealier, gryner, snacks, specialnutrition och barnmat.
Telefon 08- 6728435
E-post karolina.aletoft@martinservera.se

Affärsområde restaurangutrustning och non food

Magnus Åberg – Affärsområdeschef
Telefon 08-672 84 03
E-post magnus.aberg@martinservera.se


Sebastian Olsson –
Kontorschef Shanghai
Telefon 08-672 84 28
E-post sebastian.olsson@martinservera.se


Andrea Rönnblom –
Inköpskoordinator
Restaurangutrustning

Telefon 08-722 27 04
E-post andrea.ronnblom@martinservera.se


Alexandra Gullbrand –
Inköpskoordinator
Non food

Telefon 08-722 25 31
E-post alexandra.gullbrand@martinservera.se


Jennie Stensson –
 Sortiment- och Inköpschef
Non food EMV/import

E-post jennie.stensson@martinservera.se


Karin Montell – Sortiment- och inköpschef
Non food Kem, märkesvara
E-post 
karin.montell@martinservera.se

Louise Engström –
 Sortiment- och Inköpschef
Restaurangutrustning Det dukade bordet (glas, porslin och bestick)

E-post louise.engstrom@martinservera.se


Jens Draböl –
Sortiment- och inköpschef
Restaurangutrustning Maskiner, Utensilier
E-post jens.drabol@martinservera.se


Mattias Wik –
Sortiment- och inköpschef
Restaurangutrustning
 Utensilier
E-post mattias.wik@martinservera.se 

Hållbar utveckling och Kvalitet, Sortiment & Inköp, Martin & Servera Restauranghandel

AnnaLena Norrman - Hållbarhets- och kvalitetschef Sortiment & Inköp
Telefonnummer 011-20 29 73
E-post


Cecilia Hetling - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig nonfood

Telefonnummer 08-672 86 33
E-post


Sandro Lindberg - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 08-672 86 49
E-post


Karin Billinger - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel

Telefonnummer 08-672 84 37
E-post


Katarina Ljung - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 08- 672 86 49
E-post


Zsófia Koinberg - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig förpackningar
Telefonnummer 08-672 84 74 
E-post

Fler kontaktuppgifter

Om oss

Ledning och styrelse

Information om ledning och styrelse i Martin & Servera Gruppen.
Om oss

Kontaktpersoner - Martin & Servera Restauranghandel

Här hittar du kontaktuppgifter till försäljning, sortiment & inköp samt marknad inom Martin & Servera Restauranghandel.
Om oss

Visselblåsartjänst

Vi har en visselblåsartjänst som ger alla medarbetare inom Martin & Servera-koncernen en möjlighet att rapportera en misstanke om ett allvarligt missförhållande. Vår visselblåsartjänst är ett varningssystem för att minska risker. Vi öppnar nu upp den så att även våra kunder, leverantörer och andra samarbetspartners kan använda den.

Läs mer Läs mindre

Vänta kvar, din sida laddas.