Din order- & leveranskalender
= vald leveransdag
= tillgänglig leveransdag
= beställning lagd
Välj datum för inventering/prisberäkning

background

Kontaktpersoner på Kategori och inköp

Kontaktpersoner på Kategori och inköp
Här hittar du som är leverantör till Martin & Servera kontaktuppgifter till chefer och koordinatorer på Kategori och inköp.
Vi har idag över 1400 leverantörer till Martin & Servera. Är du också intresserad att bli leverantör till oss? Då har vi samlat information för dig som du kan ta del av här.

Övergripande

Veronica Claeson – Kategori och inköpsdirektör
Telefon 08-672 84 64
E-post veronica.claeson@martinservera.se


Mathias Brinck
– Senior affärschef EMV/import
Telefon 08-672 84 66
E-post mathias.brinck@martinservera.se

Affärsområde färskvaror

Joacim Eriksson – Affärsområdeschef
Telefonnummer
08-672 84 48
E-post joacim.eriksson@martinservera.se


Anna Broström
– Inköpskoordinator
Ost, mejeri, fisk och skaldjur
Telefon 08-722 25 61
E-post anna.brostrom@martinservera.se


Petra Snabb
– Inköpskoordinator
Kött, chark och fågel
Telefon 08-722 28 18
E-post petra.snabb@martinservera.se

Björn Nilsson – Kategorichef
Kött
E-post bjorn.nilsson@martinservera.se


Hampus Fäldt 
– Kategorichef
Ost och mejeri

E-post hampus.faldt@martinservera.se


Per Idlund
– Kategorichef
Regionala produkter och fågel, ägg
E-post Per.Idlund@martinservera.se

Dennis Hansson – Kategorichef
Charkuterier
Telefon: 0730-41 90 40
E-post Dennis.Hansson@martinservera.se

Robert Cedergren
- Kategorichef
Fisk och skaldjur
E-post robert.cedergren@martinservera.se 

John Hamzo - Kategorichef
Dressingar, färsk färdigmat, såser och sallader, röror, kebab, schnitzel, vegetabiliska mjölkprodukter och kyld pasta.
E-post John.Hamzo@martinservera.se


Affärsområde frukt och grönt

Nicklas Schöön – Affärsområdeschef
Telefon 035-18 30 67
E-post nicklas.schoon@martinservera.se


Roger Persson
– Affärssupport
Telefon 035-18 31 11
E-post roger.persson@martinservera.se

Affärsområde torrvaror, fryst och dryck

Vakant – Affärsområdeschef

Ola Eklöf – Inköpskoordinator
Telefon 08-672 86 06
E-post ola.eklof@martinservera.se 

Waraporn Changseesuk – Inköpskoordinator
Telefon 08-672 84 74
E-post waraporn.changseesuk@martinservera.se

Mattias Hermansson – Kategorichef
Telefon 
08-722 25 32
Alkoholfria drycker, spritdrycker, öl, blanddrycker med spritbas, juice, saft, måltidsdryck och konfektyr.
E-post Mattias.Hermansson@martinservera.se


Niklas Starå
Kategorichef 
Telefon 08-672 84 49
Grönsaker, frukt, potatisprodukter, sylt/marmelad, buljong/fond, utländska kök, ris, frukt, bär, svamp, kräm, oliver och olivolja.
E-post niklas.stara@martinservera.se  


Jessica Widerberg
– Kategorichef 
Telefon 08-672 84 95
Kaffe, te, bageriprodukter, mjöl, mandelmassa, mixer, pasta, nudlar, glass och glasstillbehör.
E-post Jessica.Widerberg@martinservera.se


Andreas Eriksson
– Kategorichef 
Telefon 08-672 84 51
Vegetariska produkter, matbröd, kaffebröd, kakor, bakverk, ströbröd, desserter och pajskal.
E-post Andreas.Eriksson@martinservera.se

Felicia Blomström – Kategorichef (Föräldraledig)
Telefon 08-672 84 95
Kaffe, te, bageriprodukter, mjöl, mandelmassa, mixer, pasta, nudlar, glass och glasstillbehör.
E-post felicia.blomstrom@martinservera.se

Ann-Kristin Lundahl
– Kategorichef
Vin, färdigmat fryst, potatisprodukter inom färdigmatskategorin såsom pytter, potatisbullar, gratänger m.m. och fingerfood.
Telefon 08-672 86 22
E-post anki.lundahl@martinservera.se 

Karolina Äletoft – Kategorichef
Olja, smaksättning, majonnäs, ketchup, senap, soja, ättika, vinäger, sötning, nötter, linser, bönor, matkorn, frukostcerealier, gryner, snacks, specialnutrition och barnmat.
Telefon 08- 6728435
E-post karolina.aletoft@martinservera.se

Affärsområde restaurangutrustning och non food

Mattias Wik – Affärsområdeschef
Telefon: 08 - 672 84 19
E-post: mattias.wik@martinservera.se

Sebastian Olsson – Kontorschef Shanghai
Telefon 08-672 84 28
E-post sebastian.olsson@martinservera.se


Andrea Rönnblom
– Inköpskoordinator
Restaurangutrustning

Telefon 08-722 27 04
E-post andrea.ronnblom@martinservera.se


Alexandra Gullbrand 
– Inköpskoordinator
Non food

Telefon 08-722 25 31
E-post alexandra.gullbrand@martinservera.se


Jennie Stensson
 Kategorichef
Non food EMV/import

E-post jennie.stensson@martinservera.se


Karin Montell – 
Kategorichef
Non food Kem, märkesvara
E-post 
karin.montell@martinservera.se

Louise Engström –
Kategorichef
Restaurangutrustning Det dukade bordet (glas, porslin och bestick)

E-post louise.engstrom@martinservera.se


Jens Draböl –
Kategorichef
Restaurangutrustning Maskiner, Utensilier
E-post jens.drabol@martinservera.se


Vakant –
Kategorichef
Restaurangutrustning
 Utensilier

Hållbar utveckling och Kvalitet, Kategori och inköp, Martin & Servera Restauranghandel

Henrik Hellström - Hållbarhets- och kvalitetschef Kategori och inköp
Telefonnummer 070-231 75 95
E-post

Karin Billinger - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel och verksamhetsutveckling
Telefonnummer 08-672 84 37
E-post

Anna Mutvei - 
Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 070-280 35 28
E-post

Martin Röjås - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig livsmedel
Telefonnummer 070-241 30 69
E-post

Zsófia Koinberg - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig förpackningar
Telefonnummer 08-672 84 74 
E-post

Eduardo Lopez - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig hållbarhet
Telefonnummer 070-249 61 10
E-post

Emma Laasonen - Hållbarhets- och kvalitetssäkringsansvarig (projektanställd)
Telefonnummer 070-278 64 72
E-post

Fler kontaktuppgifter

Om oss

Ledning och styrelse

Information om ledning och styrelse i Martin & Servera-gruppen.
Om oss

Kontaktpersoner - Martin & Servera Restauranghandel

Här hittar du kontaktuppgifter till försäljning, kategori och inköp samt marknad inom Martin & Servera Restauranghandel.
Om oss

Visselblåsartjänst

Vi har en visselblåsartjänst som ger alla medarbetare inom Martin & Servera-koncernen en möjlighet att rapportera en misstanke om ett allvarligt missförhållande. Vår visselblåsartjänst är ett varningssystem för att minska risker. Vi öppnar nu upp den så att även våra kunder, leverantörer och andra samarbetspartners kan använda den.

Läs mer Läs mindre

Vänta kvar, din sida laddas.